„Niezłomne Słuchowisko”

Projekt jest z nami od samego początku istnienia szkoły. Pomysłodawcą projektu jest pani Sylwia Wityńska.
Projekt, zrodził się już wcześniej, kiedy p. Sylwia pracowała wczesniej w innej polonijnej szkole. Wtedy nie przyjął się dlatego w momencie otworzenia szkoły niezłomnych, projekt od razu przerodził się w czyn i do dziś cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród naszych rodziców i uczniów.
Co tydzień, w każdy piątek w roku szkolnym, kolejne słuchowisko pojawia się na naszym kanale YB-wym.
W projekcie może wziąć udział każdy, komu język polski leży na sercu.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i tym razem nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym:
” Z kulturą mi do twarzy”

Celem tego projektu jest podnoszenie poziomu kultury dzieci i młodzieży.

„Pol-Plan dla sobotnich polskich szkół”

Pol-Plan od lat pomaga Polskim Sobotnim Szkołom, które każdego roku mierzą się z wieloma wyzwaniami. Akcja „Pol-Plan dla sobotnich polskich szkół” to przede wszystkim wsparcie finansowe tych placówek, które tej pomocy najbardziej potrzebują (np. zakup książek do szkolnej biblioteki, ufundowanie nagród lub pomocy dydaktycznych).

Za każdą wycenę ubezpieczenia domu, samochodu, firmy itp… i wskazanie naszej szkoły, Pol-Plan  przekaże szkole £15 , nawet jeśli klient nie wykupi u  nich polisy.

Liczymy na wsparcie rodziców, nauczycieli, przyjaciół szkoły … i juz teraz z całego serca wszystkim dziękujemy 🙂

AKCJA  ŻONKILE

19 kwietnia będziemy obchodzili 80. Rocznicę Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Akcja Żonkile ma upamiętnić tę rocznicę.

Nasza szkoła w roku 2022/2023 bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ” Z kulturą mi do twarzy”

Drodzy Rodzice / Przyjaciele ,
ze wszystkich stron nieustannie napływa pomoc dla Ukrainy oraz dla Uchodźców z Ukrainy.
Nasz Szkoła od samego początku wspiera i nie przestaje wspierać, wszystkiego, co związane z pomocą dla Ukrainy i ukraińskich uchodźców.
Dlatego tym razem, bez zastanowienia, podjęłyśmy decyzję, że bierzemy udział w dużym projekcie Pani Renaty Kamińskiej , autorki książki „Hektor, psia opowieść”
Książka wydana w języku polskim i angielskim już trafiła do ogromnej ilości zarówno szkół polskich na całym świecie , ale i szkół angielskich, w których to Pani Renata również prowadzi warsztaty o rozwoju empatii.
Projekt jest ogromny.
Książka Pani Renaty została przetłumaczona na język ukraiński, teraz potrzeba ażeby książka trafiła do druku po to, aby mogła być bezpłatnie podarowana ukraińskim dzieciom.

Jak pisze sama autorka:
„Książka o walorach terapeutycznych może pomóc dzieciom z traumą dzięki psiemu bohaterowi, który jak one przeżywają wojnę.”

Dlaczego wersja papierowa?
Pani Renata odpowiada:
„Dużo dzieci ze względu na panującą sytuację ma ograniczony dostęp do możliwości skorzystania z wersji elektronicznej (wydatki na usługi telekomunikacyjne wśród uchodźców są przeznaczone głównie na kontakty z rodziną na Ukrainie). Ważnymi odbiorcami byłyby również dzieci z domów dziecka oraz te, które do Polski trafiły bez rodziców.”

Jak możesz pomóc?
Wpierając trwające zbiórki, wpłacając pieniążki właśnie na jedną z poniższych zbiórek.
Każda kwota jest na wagę złota ale i czas tutaj jest ważny.
Dlatego będziemy wdzięczni, za każde udostępnienie.
Jeżeli znajdzie sie ktoś chętny, kto zechce zasponsorować wydanie książek- byłoby cudownie.
Za nagłaśnianie, zgłaszanie się firm, instytucji, osób prywatnych, gotowych wesprzeć ten projekt, już teraz w imieniu Pani Renaty Kamińskiej i naszej szkoły , DZIĘKUJEMY!

Linki do zbiórek 👇

pomagam